Hostěradice

Krásný zatopený lom Hostěradice, nacházející se u stejnojmenné obce na jižní Moravě, Vás překvapí křišťálově čistou vodou, která je domovem raků, ale také mnoha druhů ryb. K vidění tu jsou například kapři, okouni, štiky či sumci. Jeho hloubka dosahuje místy až 13 metrů a proto je také oblíbeným místem pro výcvik potápěčů. V lomu se nacházejí podvodní atrakce jako je dodávka, jachta, vodník, ale i výcviková plošina. Břehy u jezera jsou dost strmé, ale je tu možnost využít přístupovou cestu až k vodě k vyložení výstroje. 

Celý areál, který je oplocen vlastní Lesy ČR. Na přístupové cestě je brána, která je uzamčená. Lom je nyní v nájmu klubu potápěčů Manta Znojmo, který se stará o místní zázemí. V lomu je sice povolené potápění bez omezení, ale doporučujeme si rezervovat termín dopředu z důvodu vyšší obsazenosti v letních měsících a to převážně o víkendu. Parkování je zde možné jen na vyhrazeném parkovišti.

Na požádání je možné zapůjčit klíč na benzínce při vjezdu do Miroslavi, kde je nutné předložení potápěčské licence, zápisu do knihy a uhrazení poplatku, který slouží k údržbě areálu.

Pro účastníky - jednotlivce zařídíme buddyho.

Základní informace:

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:Máte zájem o tento výlet či Vás zajímá více informací? Napište nám!